Güncel Ulaşım

Türkiye'nin Ticari Ulaşım Araçları ile İlgili Haber ve Fotoğraf Arşivi
Zaman: 16 May 2024 11:53

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3530 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 353  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Sektörle İlgili Diğer Haberler
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2009 18:34 
Site Yöneticisi

turgay71 yazdı:
Arkadaşlar burası yerimi bilmiyorum bir sorum vardı.Yeni Travego 15'lerin sağ en arkadaki ızgaralar kapatılmış yani benim düşünceme göre görüntü olarak güzel ama yaz geldi sonuçta hararet yapma olasılığı artmıştır gibi geldi bana.Bir bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi?

Bahsettiğiniz ızgara olayı Euro 4 ve üstü araçlarda oluyor.Euro 3 Travego'ların hepsinde ızgara bulunmaktadır.Euro 4 ve üstü Travego 15'lerde ise sağ en arkada ızgara bulunmamaktadır.Euro 4 ve üstü Travego 17'ler için ise sağ en arkadaki ızgara yarım bir şekilde(S 417'ninkine benzerdir.) tasarlanmıştır.Elbetki günümüz teknolojisiyle bunu tasarlayan belli bi teste tabi tutmadan işleme sokmaz.Yani bir bildikleri olacakki böyle düşünülmüş ve uygulanmıştır. ;)

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2009 13:24 
"Dingilsiz Travego'da sağ arka ızgara (yeni modellerde) komple kapatılmış. Hararet açısından bir sorun olmaz mı?" diye sormuştum.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2009 13:36 
Mercedes'teki mühendisler bu kadarını düşünmüşlerdir herhalde. :lol:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2009 16:59 
Arkadaşlar BOSS Turizm'in son durumu nedir? Ne zaman seferlere başlayacaklar?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2009 23:06 
2009 Mayıs ayı otobüs satış sayısı :108

Mercedes Benz
Travego 15: 53 adet
Travego 17: 19 adet
Tourismo 15: 4 adet
Tourismo 17: 9 adet
Toplam: 85 adet

Temsa A.Ş.
Safir: 2 adet
Diamond: 3 adet
Toplam: 5 adet

Man Kamyon A.Ş.
Fortuna: 2 adet
Tourliner: 1 adet
Starliner: 6 adet
Cityliner: 4 adet
Toplam: 13 adet

Setra
417 Hdh: 5 adet
Toplam: 5 adet

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2009 23:12 
turgay71 yazdı:
"Dingilsiz Travego'da sağ arka ızgara (yeni modellerde) komple kapatılmış. Hararet açısından bir sorun olmaz mı?" diye sormuştum.

Yanlış hatırlamıyorsam o bölgenin motorla bir alakası yok var olsa bile EURO 4 motorun bir yararı var ki orayı kapatmışlar.

Gerçi bunu yapan Mercedes Benz bundan 15 sene önce ürettiği araçlar yanıyor diye toplatmıştı araçları. Hatasız kul olmaz arkadaşlar. :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Haz 2009 23:22 
Daha şurda bir kaç yıl öncesine kadar Volkan ile Metro'nun arası kötü iken böylesine bir birleşmeye herkes şaşırıyordu,Salim Altunhan bu konuda bir demeçte bulunmuş:

Soru:Metro’nun Edirne’ye girdiği söyleniyor. Siz yıllardır Metro’nun Edirne’de hizmet vermemesi için uğraşıyordunuz?

Bunu bir yazımda da belirttim. Ortak olduğum otobüslerde de, yazıhanemde de Metro yazmaz. Benim yazıhanem de Metro yazmaz. Ben Galip Öztürk’ü çok severim, takdir ederim. Saygılı, sevgili, hümanist bir arkadaşımız ama Galip Öztürk ile altın bulsam paylaşmam. Benim cebimdeki paraları da alır. Çünkü Galip Öztürk aynı Yavuz Sultan Selim gibi bir insan. Yavuz Sultan Selim dünyaya bakmış, dünya bir padişaha çok ama iki padişaha az demiş. Akıllı adam kendinden zengin ile ortak olmaz, kendinden tahsilli bayan ile evlenmez.

Onlar Gökhan Altunhan’ın otobüsleri, benim ortak olduğum otobüslerde sadece Volkan yazar. Galip Öztürk hasmım olmaz, rakibim olur. Hasmım yok, hiç kimse hasmım değil. Ama rakibime de saygı duyarım.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2009 19:48 
Edirne Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde Ulusoy ve Volkan&Metro Turizm firmaları arasında tabela krizi yaşanıyor.

Edirne otogarında otobüs yazıhaneleri önüne Ulusoy Turizm’in tanıtıcı tabela asması Volkan&Metro Turizm yetkililerini kızdırdı.

Firmanın tabela asmasına sinirlenen Volkan & Metro Turizm çalışanları, tabelayı siyah boyayla kapatarak karşılık verdi. Ulusoy ile Volkan & Metro Turizm arasında yaşanan tabela skandalı büyümeden önlenirken, taraflar birbirinden şikâyetçi oldu.

Ulusoy firmasının otogar girişine astığı tabelanın rakip firma olan Volkan & Metro Turizm çalışanları tarafından boyanması üzerine Ulusoy’un Edirne yetkilisi Recep Zıpkınkurt Jandarma’ya şikâyette bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Altunhan Şirketler Grubu yetkilisi Salim Altunhan, Ulusoy firmasının tabela astığı alanın yasaklı bölge olduğunu ifade ederek o alana kimsenin tabela asma hakkı olmadığını öne sürdü.

Tabelayı Pazartesi akşamı gördüğünü kaydeden Altunhan, hiçbir firmanın tabela asma yetkisinin bulunmadığına dikkat çekti. Haksızlığa uğradıklarını savunan Altunhan, “Tabelayı görünce bunun haksızlık olduğunu düşündüm ve emrimde çalışanlara tabelayı boyamalarını söyledim. Burası halka açık bir yer. Edirne Belediyesi istese hiçbir yere pankart astırmaz. Ancak bu konuda bize kolaylık olsun diye belediye yetkilileri bizlere tolerans sağlıyor. Bu iyi niyeti suistimal etmemek lazım” dedi.

Ulusoy Turizm Edirne yetkilisi Recep Zıpkınkurt’un ise olayla ilgili İl Jandarma Komutanlığı’na şikâyetçi olduğu kaydedildi.
Kaynak : tasimacilar.com

Dün otogarda telaşlı bir koşuşturmaca vardı,demek bu yüzdenmiş...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2009 20:46 

DST Denizli Turizm Uşak merkezli seferlerine bir yenisini daha ekledi.Şimdilik karşılıklı iki sefer açılmakta olup ilerleyen günlerde sefer sayıları artacaktır ;)
Uşak-Antalya 12:00,00:30
Antalya-Uşak 07:00,18:00

Resim

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2009 18:53 
VARAN TURİZM'den NEOPLAN STARLINER VARANBUS
Resim

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3530 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 353  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap: